Vishay/BCcomponents K150K15C0GF5UL2
K150K15C0GF5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K150K15C0GF5UL2
Brief Description
CAP CER 15PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K150K15C0GF5UL2.pdf
Availability of K150K15C0GF5UL2
QUANTITY
K150K15C0GF5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K150K15C0GF5UL2
Internal Part NumberEIS-K150K15C0GF5UL2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance15pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K150K15C0GF5UL2
Related LinksK150K15, K150K15C0GF5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K150K15C0GF5UL2 Details Description
Related parts for K150K15C0GF5UL2
CONVERTER DC/DC 5V OUTPUT 75W datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RF TRANSISTOR NPN SOT-89 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3.3PF 100V 0603 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM3658SD datasheet.pdf
5-15P WATERTITE MALE - BLACK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 5.1A TO-262 datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
COAX M3 SQ HD FBR DIFFUSE REFLEC datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 400VDC datasheet.pdf