Vishay/BCcomponents K181M10X7RF5TH5
K181M10X7RF5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K181M10X7RF5TH5
Brief Description
CAP CER 180PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K181M10X7RF5TH5.pdf
Availability of K181M10X7RF5TH5
QUANTITY
K181M10X7RF5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K181M10X7RF5TH5
Internal Part NumberEIS-K181M10X7RF5TH5
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K181M10X7RF5TH5
Related LinksK181M10, K181M10X7RF5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K181M10X7RF5TH5 Details Description
Related parts for K181M10X7RF5TH5
RES SMD 2.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH SPDT 15A HINGE ROLL LEVER datasheet.pdf
ANTI-BACKOUT 3WAY TAB HSGECONO datasheet.pdf
C/A MTRJ-LC DUP OFNR XG datasheet.pdf
CABLE USB A MALE-B MINI 5PIN 3M datasheet.pdf
CONN COAX JACK STR 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
SL-SMT 3.50/17/180LF 1.5 BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf