Vishay/BCcomponents K221K15C0GH5UL2
K221K15C0GH5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K221K15C0GH5UL2
Brief Description
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K221K15C0GH5UL2.pdf
Availability of K221K15C0GH5UL2
QUANTITY
K221K15C0GH5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K221K15C0GH5UL2
Internal Part NumberEIS-K221K15C0GH5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K221K15C0GH5UL2
Related LinksK221K15, K221K15C0GH5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K221K15C0GH5UL2 Details Description
Related parts for K221K15C0GH5UL2
RES SMD 68 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP MICA 360PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER 2X10 VERT BRKWAY AU datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE SKT datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 30MA SOD80 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT DUAL 10POS 2.54 datasheet.pdf