Vishay/BCcomponents K332J20C0GK53L2
K332J20C0GK53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K332J20C0GK53L2
Brief Description
CAP CER 3300PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K332J20C0GK53L2.pdf
Availability of K332J20C0GK53L2
QUANTITY
K332J20C0GK53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K332J20C0GK53L2
Internal Part NumberEIS-K332J20C0GK53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K332J20C0GK53L2
Related LinksK332J20, K332J20C0GK53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K332J20C0GK53L2 Details Description
Related parts for K332J20C0GK53L2
TRANS PREBIAS NPN 246MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC PRESET UP/DWN COUNTER 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A DL SYNC QFN datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
IMPACT 85OHM BP 3X10 OPEN SN datasheet.pdf