Vishay/BCcomponents K333K20X7RK5TL2
K333K20X7RK5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K333K20X7RK5TL2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.033UF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K333K20X7RK5TL2.pdf
Availability of K333K20X7RK5TL2
QUANTITY
K333K20X7RK5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K333K20X7RK5TL2
Internal Part NumberEIS-K333K20X7RK5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K333K20X7RK5TL2
Related LinksK333K20, K333K20X7RK5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K333K20X7RK5TL2 Details Description
Related parts for K333K20X7RK5TL2
SWITCH ROCKER DPST 10A 125V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 25MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 5V datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
Connector Socket 49 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MICRO 25 F 18" RBW ELE/NICK datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf