Vishay/BCcomponents K392J20C0GH53L2
K392J20C0GH53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K392J20C0GH53L2
Brief Description
CAP CER 3900PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K392J20C0GH53L2.pdf
Availability of K392J20C0GH53L2
QUANTITY
K392J20C0GH53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K392J20C0GH53L2
Internal Part NumberEIS-K392J20C0GH53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K392J20C0GH53L2
Related LinksK392J20, K392J20C0GH53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K392J20C0GH53L2 Details Description
Related parts for K392J20C0GH53L2
IC MOSFET DVR HI-SIDE DUAL 8-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.2A SOT223 datasheet.pdf
CONV 48VIN 1.0V@25A 1/8BRICK SMD datasheet.pdf
CONN SMB JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC THERMOSTAT PRESET SOT23-5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf