Vishay/BCcomponents K393M15X7RF5UL2
K393M15X7RF5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K393M15X7RF5UL2
Brief Description
CAP CER 0.039UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K393M15X7RF5UL2.pdf
Availability of K393M15X7RF5UL2
QUANTITY
K393M15X7RF5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K393M15X7RF5UL2
Internal Part NumberEIS-K393M15X7RF5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.039µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K393M15X7RF5UL2
Related LinksK393M15, K393M15X7RF5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K393M15X7RF5UL2 Details Description
Related parts for K393M15X7RF5UL2
ROUND SPACER #8 BRASS 3/8" datasheet.pdf
IC OTP 2MBIT 150NS 40DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Screw, Rivet, Stud datasheet.pdf
CONN POWER HEADER BP 8POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 2% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf