Vishay/BCcomponents K823K15X7RF5UH5
K823K15X7RF5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K823K15X7RF5UH5
Brief Description
CAP CER 0.082UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K823K15X7RF5UH5.pdf
Availability of K823K15X7RF5UH5
QUANTITY
K823K15X7RF5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K823K15X7RF5UH5
Internal Part NumberEIS-K823K15X7RF5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.082µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K823K15X7RF5UH5
Related LinksK823K15, K823K15X7RF5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K823K15X7RF5UH5 Details Description
Related parts for K823K15X7RF5UH5
JUMPER-H2728TR/C2064G/H2728TR 4" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENS FIBER COAXIAL 2MM DIA 10M datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% 1611 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf