E-Switch KAJ12SGGT
KAJ12SGGT picture photo
Mfg. Part Number
KAJ12SGGT
Brief Description
SW DIP LOW PRO 12 POS GOLD
Datasheet Download
KAJ12SGGT.pdf
Availability of KAJ12SGGT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
KAJ12SGGT Order Process
Ship out your order
Specifications of KAJ12SGGT
Internal Part NumberEIS-KAJ12SGGT
Number of Positions12
Current Rating25mA
Voltage Rating24VDC
Actuator TypeSlide (Standard)
Actuator LevelFlush, Recessed
Contact MaterialCopper Alloy
Contact FinishGold
Height Above Board0.140" (3.55mm)
Mounting TypeSurface Mount
Termination StyleGull Wing
Pitch0.100" (2.54mm), Full
Body MaterialPolyphenylene Sulfide (PPS)
Length1.200" (30.48mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KAJ12SGGT
Related LinksKAJ1, KAJ12SGGT Datasheet, E-Switch Distributor
KAJ12SGGT Details Description
Related parts for KAJ12SGGT
CONN PLUG 24POS FREE HANGING datasheet.pdf
CAP CER 270PF 2.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 1GBIT 3NS 60FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CABLE 4POS STR SOCKET-OPEN 1.5M datasheet.pdf
Connector Socket 68 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
NETWORK CABLE 8POS M12-CBL datasheet.pdf
SCREW datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf