AVX Corporation KC2520K25.0000C1GE00
KC2520K25.0000C1GE00 picture photo
Mfg. Part Number
KC2520K25.0000C1GE00
Brief Description
OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC2520K25.0000C1GE00.pdf
Availability of KC2520K25.0000C1GE00
QUANTITY
KC2520K25.0000C1GE00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC2520K25.0000C1GE00
Internal Part NumberEIS-KC2520K25.0000C1GE00
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC2520K25.0000C1GE00
Related LinksKC2520K25., KC2520K25.0000C1GE00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC2520K25.0000C1GE00 Details Description
Related parts for KC2520K25.0000C1GE00
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.55KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2915 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.14 OHM 1% 20W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 400V 12A DO4 datasheet.pdf
RES 5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf