ITT Cannon, LLC KJB0T17J26AN
KJB0T17J26AN picture photo
Mfg. Part Number
KJB0T17J26AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
KJB 26C 26#20 PIN RECP
Datasheet Download
KJB0T17J26AN.pdf
Availability of KJB0T17J26AN
QUANTITY
KJB0T17J26AN Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB0T17J26AN
Internal Part NumberEIS-KJB0T17J26AN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB0T17J26AN
Related LinksKJB0T1, KJB0T17J26AN Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB0T17J26AN Details Description
Related parts for KJB0T17J26AN
CONN HEADER 26POS R/A NO LATCH datasheet.pdf
RES SMD 1.13KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 3.6M OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 7.25"L X 6.25"W datasheet.pdf
CAP CER 620PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf