ITT Cannon, LLC KJB0T25W35PDL
KJB0T25W35PDL picture photo
Mfg. Part Number
KJB0T25W35PDL
Brief Description
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT PIN
Datasheet Download
KJB0T25W35PDL.pdf
Availability of KJB0T25W35PDL
QUANTITY
KJB0T25W35PDL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB0T25W35PDL
Internal Part NumberEIS-KJB0T25W35PDL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, KJB
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions128
Shell Size - Insert25-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeThreaded
OrientationD
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB0T25W35PDL
Related LinksKJB0T2, KJB0T25W35PDL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB0T25W35PDL Details Description
Related parts for KJB0T25W35PDL
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 560PF 16V NP0 0603 datasheet.pdf
IC AMP MMIC HEMT 25W 780019PKG datasheet.pdf
STRAIN RELIEF FOR LC CONNECTORS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
FFC 1 TYPE A 19 CKTS LGT 51 datasheet.pdf
BENGAL BOARD SGL CORE 1.46GHZ datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS PIN datasheet.pdf