Vishay/BCcomponents KP1830182013G
KP1830182013G picture photo
Mfg. Part Number
KP1830182013G
Brief Description
CAP FILM 820 PF 2.5% 100VDC AXIA
Datasheet Download
KP1830182013G.pdf
Availability of KP1830182013G
QUANTITY
KP1830182013G Order Process
Ship out your order
Specifications of KP1830182013G
Internal Part NumberEIS-KP1830182013G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance820pF
Tolerance±2.5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KP1830182013G
Related LinksKP1830, KP1830182013G Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
KP1830182013G Details Description
Related parts for KP1830182013G
CONN EDGE DUAL .050 R/A 70 POS datasheet.pdf
CONN PLUG WATERPROOF 10POS FMALE datasheet.pdf
CONN PIN 8 AWG SILVER CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 29POS datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SERIAL PCI BOARD 4 PORT DB-9 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT RA datasheet.pdf