Susumu KRL11050-C-R004-F-T1
KRL11050-C-R004-F-T1 picture photo
Mfg. Part Number
KRL11050-C-R004-F-T1
Brief Description
RES SMD 0.004 OHM 1% 5W 11050
Datasheet Download
KRL11050-C-R004-F-T1.pdf
Availability of KRL11050-C-R004-F-T1
QUANTITY
KRL11050-C-R004-F-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL11050-C-R004-F-T1
Internal Part NumberEIS-KRL11050-C-R004-F-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesKRL Series
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductRL Series - Low Resistance Current Sensors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesKRL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.004
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseWide 4320 (11050 Metric), 2043
Supplier Device Package11050
Size / Dimension0.197" L x 0.433" W (5.00mm x 11.00mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL11050-C-R004-F-T1
Related LinksKRL11050-C, KRL11050-C-R004-F-T1 Datasheet, Susumu Distributor
KRL11050-C-R004-F-T1 Details Description
Related parts for KRL11050-C-R004-F-T1
CONN MICRO SHUNT datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 887K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 100COND 0.025 GRAY 300' datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 3W DO216AA datasheet.pdf