Susumu KRL3264-C-R008-G-T1
KRL3264-C-R008-G-T1 picture photo
Mfg. Part Number
KRL3264-C-R008-G-T1
Brief Description
RES SMD 0.008 OHM 2% 1W 3264
Datasheet Download
KRL3264-C-R008-G-T1.pdf
Availability of KRL3264-C-R008-G-T1
QUANTITY
KRL3264-C-R008-G-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL3264-C-R008-G-T1
Internal Part NumberEIS-KRL3264-C-R008-G-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesKRL Series
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductRL Series - Low Resistance Current Sensors
Susumu - KRL Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.008
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package3264
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL3264-C-R008-G-T1
Related LinksKRL3264-C, KRL3264-C-R008-G-T1 Datasheet, Susumu Distributor
KRL3264-C-R008-G-T1 Details Description
Related parts for KRL3264-C-R008-G-T1
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
VARISTOR 216V 4.5KA DISC 17MM datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V X5R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 357K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.5A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
50POS M SC FILTER TYPE 3 datasheet.pdf