United Chemi-Con KTF251B333K31NLT00
KTF251B333K31NLT00 picture photo
Mfg. Part Number
KTF251B333K31NLT00
Brief Description
CAP CER 0.033UF 250V X7R 1206
Datasheet Download
KTF251B333K31NLT00.pdf
Availability of KTF251B333K31NLT00
QUANTITY
KTF251B333K31NLT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTF251B333K31NLT00
Internal Part NumberEIS-KTF251B333K31NLT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTF251B333K31NLT00
Related LinksKTF251B33, KTF251B333K31NLT00 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KTF251B333K31NLT00 Details Description
Related parts for KTF251B333K31NLT00
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS W/PINS CRIMP datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC SMART CARD 4K EEPROM FFC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V CH 0402 datasheet.pdf
IC FLASH 32GBIT 153WFBGA datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 102 TYP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3W datasheet.pdf