Rohm Semiconductor KTR10EZPF3904
KTR10EZPF3904 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF3904
Brief Description
RES SMD 3.9M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF3904.pdf
Availability of KTR10EZPF3904
QUANTITY
KTR10EZPF3904 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF3904
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF3904
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF3904
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF3904 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF3904 Details Description
Related parts for KTR10EZPF3904
CAP TANT 22UF 16V 20% 2413 datasheet.pdf
DSUB CABLE - CFM15S/AE15G/X datasheet.pdf
CONN FFC VERT 39POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
SIREN 9-28VDC 2 TONE RED datasheet.pdf
CABLE ASSY IND PLUG-STD RJ45 5M datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X6S 0603 datasheet.pdf