Rohm Semiconductor KTR10EZPJ435
KTR10EZPJ435 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPJ435
Brief Description
RES SMD 4.3M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPJ435.pdf
Availability of KTR10EZPJ435
QUANTITY
KTR10EZPJ435 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPJ435
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPJ435
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPJ435
Related LinksKTR10E, KTR10EZPJ435 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPJ435 Details Description
Related parts for KTR10EZPJ435
OPTOISO 3.75KV TRANS W/BASE 8SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 35A TO-247 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 47TFBGA datasheet.pdf
TVS DIODE 64.1VWM 104VC 1.5KE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
XBEE PRO RS232 ADAPTER RPSMA datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 10ppm 8pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf