Rohm Semiconductor KTR25JZPF15R0
KTR25JZPF15R0 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF15R0
Brief Description
RES SMD 15 OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF15R0.pdf
Availability of KTR25JZPF15R0
QUANTITY
KTR25JZPF15R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF15R0
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF15R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF15R0
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF15R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF15R0 Details Description
Related parts for KTR25JZPF15R0
CONN HOOD TOP ENTRY SZ5 PG16 datasheet.pdf
RES SMD 1.24 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 45NS 48VFBGA datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.320" 3MM 2LD datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 37POS .100 SGHT TAIL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
26500 2#12 55#20 P BY PLUG LC datasheet.pdf
CAP 10 UF 20% 25 V datasheet.pdf