AVX Corporation L0201R39AHSTR/500
L0201R39AHSTR/500 picture photo
Mfg. Part Number
L0201R39AHSTR/500
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 0.39NH 550MA 100 MOHM
Datasheet Download
L0201R39AHSTR/500.pdf
Availability of L0201R39AHSTR/500
QUANTITY
L0201R39AHSTR/500 Order Process
Ship out your order
Specifications of L0201R39AHSTR/500
Internal Part NumberEIS-L0201R39AHSTR/500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAccu-L®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeThin Film
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance0.39nH
Tolerance±0.05nH
Current Rating550mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Q @ Freq11 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant33GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test450MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.011" (0.28mm)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L0201R39AHSTR/500
Related LinksL0201R39, L0201R39AHSTR/500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
L0201R39AHSTR/500 Details Description
Related parts for L0201R39AHSTR/500
LED LASER FLAT LENS 850NM T-1 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ 8SO datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 30A AC/DC datasheet.pdf
EX2 DEBURRING WHEEL 12" 8A MED datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
2.0MMPITCHHEADER DIP24P datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
500 TB RISING CLAMP 180D datasheet.pdf
PLUG GAUGE, HANDTOOL datasheet.pdf
Virtex⑩-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf