Amphenol Commercial Products L177DFB25S1APN
L177DFB25S1APN picture photo
Mfg. Part Number
L177DFB25S1APN
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L177DFB25S1APN.pdf
Availability of L177DFB25S1APN
QUANTITY
L177DFB25S1APN Order Process
Ship out your order
Specifications of L177DFB25S1APN
Internal Part NumberEIS-L177DFB25S1APN
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L177DFB25S1APN
Related LinksL177DFB, L177DFB25S1APN Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L177DFB25S1APN Details Description
Related parts for L177DFB25S1APN
TRANS PNP 45V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
IC USB ADJ LDO 5V HP 14-HTSSOP datasheet.pdf
THYRISTOR 130V 100A SMA datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 22.5MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
SPONGE 3.0" X 2.0" - PLAIN datasheet.pdf
CAT 6 GSA SHLD PATCH CORD 14' BL datasheet.pdf
OSC MEMS 200.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
HDM EMPO123C LM datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 28 OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 1% 250VDC AXIAL datasheet.pdf