Littelfuse L2004F312
L2004F312 picture photo
Mfg. Part Number
L2004F312
Brief Description
TRIAC SENS GATE 200V 4A TO202
Datasheet Download
L2004F312.pdf
Availability of L2004F312
QUANTITY
L2004F312 Order Process
Ship out your order
Specifications of L2004F312
Internal Part NumberEIS-L2004F312
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Series-
PackagingBulk
Triac TypeLogic - Sensitive Gate
Voltage - Off State200V
Current - On State (It (RMS)) (Max)4A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)2V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)33A, 40A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)3mA
Current - Hold (Ih) (Max)5mA
ConfigurationSingle
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-202 Long Tab
Supplier Device PackageTO-202
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L2004F312
Related LinksL200, L2004F312 Datasheet, Littelfuse Distributor
L2004F312 Details Description
Related parts for L2004F312
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 12V datasheet.pdf
IC REG LDO 24V 1A TO220-3 datasheet.pdf
SENS FIBER 40CM 6FT ARMORED datasheet.pdf
CONNECTOR 96POS RT-ANGL TERM DIN datasheet.pdf
IC RCVR ECL/PECL QUAD DFF 20SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 75MHZ 6-CLCC datasheet.pdf