t-Global Technology L37-3S-320-320-0.5-2A
L37-3S-320-320-0.5-2A picture photo
Mfg. Part Number
L37-3S-320-320-0.5-2A
Brief Description
L37-3S SHEET 320X320X0.5MM W/ADH
Datasheet Download
L37-3S-320-320-0.5-2A.pdf
Availability of L37-3S-320-320-0.5-2A
QUANTITY
L37-3S-320-320-0.5-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3S-320-320-0.5-2A
Internal Part NumberEIS-L37-3S-320-320-0.5-2A
ShapeSquare
Outline320.00mm x 320.00mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.9 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3S-320-320-0.5-2A
Related LinksL37-3S-320, L37-3S-320-320-0.5-2A Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3S-320-320-0.5-2A Details Description
Related parts for L37-3S-320-320-0.5-2A
SCR MOD BRIDGE 800V 20A datasheet.pdf
HEADER 18POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG GRAY 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 1.8M OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.96K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 1% 2W 4525 datasheet.pdf
POT 1 OHM 300W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
6800UF 250V 76X105MM 85C 10000H datasheet.pdf