t-Global Technology L37-5-100-100-5.0-0
L37-5-100-100-5.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-5-100-100-5.0-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
L37-5 SHEET 100X100X5MM
Datasheet Download
L37-5-100-100-5.0-0.pdf
Availability of L37-5-100-100-5.0-0
QUANTITY
L37-5-100-100-5.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-5-100-100-5.0-0
Internal Part NumberEIS-L37-5-100-100-5.0-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
MSDS Material Safety DatasheetL37-5 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-5
UsageSheet
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.197" (5.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-5-100-100-5.0-0
Related LinksL37-5-100, L37-5-100-100-5.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-5-100-100-5.0-0 Details Description
Related parts for L37-5-100-100-5.0-0
PTC .50A 60V RESETTABLE KINK datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS R/A 36POS SMD datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 3.3VOUT 33W datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 64POS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 5W datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 36POS datasheet.pdf
IC SDRAM 128M 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf