ST L4931CD27-TR
L4931CD27-TR picture photo
Mfg. Part Number
L4931CD27-TR
Brief Description
IC REG LDO 2.7V 0.25A 8SO
Datasheet Download
L4931CD27-TR.pdf
Availability of L4931CD27-TR
QUANTITY
L4931CD27-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of L4931CD27-TR
Internal Part NumberEIS-L4931CD27-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsL4931CXX27 View All Specifications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.7V
Current - Output250mA
Voltage - Dropout (Typical)0.4V @ 250mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 20V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SO
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L4931CD27-TR
Related LinksL4931C, L4931CD27-TR Datasheet, ST Distributor
L4931CD27-TR Details Description
Related parts for L4931CD27-TR
OPTOISO 5KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
CONNECTOR FOR 4 PIN PHOTO SENSOR datasheet.pdf
RES SMD 88.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 ALUMINUM 25MM datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC POWERDI123 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 12W datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
108 dB, 192 kHz 4-In, 6-Out TDM CODEC IC datasheet.pdf