Amphenol Commercial Products L717DB25P1AUN
L717DB25P1AUN picture photo
Mfg. Part Number
L717DB25P1AUN
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L717DB25P1AUN.pdf
Availability of L717DB25P1AUN
QUANTITY
L717DB25P1AUN Order Process
Ship out your order
Specifications of L717DB25P1AUN
Internal Part NumberEIS-L717DB25P1AUN
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717DB25P1AUN
Related LinksL717DB, L717DB25P1AUN Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717DB25P1AUN Details Description
Related parts for L717DB25P1AUN
IC RS232 3V-5.5V DRVR 28-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 500MW MINIMELF datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS T/H GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.5V 63W datasheet.pdf