Amphenol Commercial Products L717DFBG25P1AON
L717DFBG25P1AON picture photo
Mfg. Part Number
L717DFBG25P1AON
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L717DFBG25P1AON.pdf
Availability of L717DFBG25P1AON
QUANTITY
L717DFBG25P1AON Order Process
Ship out your order
Specifications of L717DFBG25P1AON
Internal Part NumberEIS-L717DFBG25P1AON
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureBoard Side (M3)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717DFBG25P1AON
Related LinksL717DFB, L717DFBG25P1AON Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717DFBG25P1AON Details Description
Related parts for L717DFBG25P1AON
DC/DC CONVERTER 3.6-5.5V 30W datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 11POS GOLD SMD datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC 200W 230V datasheet.pdf
BALL SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf