Amphenol Commercial Products L77DA15S1BUNVF2
L77DA15S1BUNVF2 picture photo
Mfg. Part Number
L77DA15S1BUNVF2
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77DA15S1BUNVF2.pdf
Availability of L77DA15S1BUNVF2
QUANTITY
L77DA15S1BUNVF2 Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DA15S1BUNVF2
Internal Part NumberEIS-L77DA15S1BUNVF2
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
TerminationSolder
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DA15S1BUNVF2
Related LinksL77DA15, L77DA15S1BUNVF2 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DA15S1BUNVF2 Details Description
Related parts for L77DA15S1BUNVF2
CONN EDGECARD 120PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
LED SHUEN 1W HI POWER YLW SMD datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV 4CH TRANS 16DIP datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 3POS W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
ATTENUATOR 0 DB DC 12.4GHZ datasheet.pdf
CAP FILM 0.0033UF 20% 310VAC AXI datasheet.pdf