Amphenol Commercial Products L77DAG15S
L77DAG15S picture photo
Mfg. Part Number
L77DAG15S
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder
Datasheet Download
L77DAG15S.pdf
Availability of L77DAG15S
QUANTITY
L77DAG15S Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DAG15S
Internal Part NumberEIS-L77DAG15S
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureBoard Side (M3)
TerminationSolder
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DAG15S
Related LinksL77D, L77DAG15S Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DAG15S Details Description
Related parts for L77DAG15S
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
OSC VCO 2300-2500MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
RES MO 2W 2K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.10K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf