Amphenol Commercial Products L77DDH50SOL2
L77DDH50SOL2 picture photo
Mfg. Part Number
L77DDH50SOL2
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L77DDH50SOL2.pdf
Availability of L77DDH50SOL2
QUANTITY
L77DDH50SOL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DDH50SOL2
Internal Part NumberEIS-L77DDH50SOL2
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DDH50SOL2
Related LinksL77DDH, L77DDH50SOL2 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DDH50SOL2 Details Description
Related parts for L77DDH50SOL2
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MTP AD FULL FLNG SC FTPRNT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1.5A SOT223-5 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.036UF RADIAL datasheet.pdf