Amphenol Commercial Products L77DFB25S1APN
L77DFB25S1APN picture photo
Mfg. Part Number
L77DFB25S1APN
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77DFB25S1APN.pdf
Availability of L77DFB25S1APN
QUANTITY
L77DFB25S1APN Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DFB25S1APN
Internal Part NumberEIS-L77DFB25S1APN
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DFB25S1APN
Related LinksL77DFB, L77DFB25S1APN Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DFB25S1APN Details Description
Related parts for L77DFB25S1APN
IC FLASH 4MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
IC FPGA 400 I/O 784FCBGA datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 700MA 336 MOHM datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 700MHZ 12TQFN datasheet.pdf
RES 15M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 267 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
762 TB SPRING CLAMP 90D datasheet.pdf
CAP FILM 0.0075UF 5% 850VDC AXIA datasheet.pdf