Amphenol Commercial Products L77DFB25SOL2RM8
L77DFB25SOL2RM8 picture photo
Mfg. Part Number
L77DFB25SOL2RM8
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L77DFB25SOL2RM8.pdf
Availability of L77DFB25SOL2RM8
QUANTITY
L77DFB25SOL2RM8 Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DFB25SOL2RM8
Internal Part NumberEIS-L77DFB25SOL2RM8
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DFB25SOL2RM8
Related LinksL77DFB2, L77DFB25SOL2RM8 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DFB25SOL2RM8 Details Description
Related parts for L77DFB25SOL2RM8
CABLE CAT5 SFTP PATCH YELLOW 1M datasheet.pdf
IC SW REG CCFL CONTRAST 16-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC REG QD BCK/LINEAR 28-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 5.6K OHM 2012 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ10 PG29 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 145LGA datasheet.pdf
IC FPGA 295 I/O 484BGA datasheet.pdf
L37-5 SHEET 150X150X3MM datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf