Amphenol Commercial Products L77SDA15SA4CH4F
L77SDA15SA4CH4F picture photo
Mfg. Part Number
L77SDA15SA4CH4F
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77SDA15SA4CH4F.pdf
Availability of L77SDA15SA4CH4F
QUANTITY
L77SDA15SA4CH4F Order Process
Ship out your order
Specifications of L77SDA15SA4CH4F
Internal Part NumberEIS-L77SDA15SA4CH4F
Industrial Solutions
Standard Package100
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77SDA15SA4CH4F
Related LinksL77SDA1, L77SDA15SA4CH4F Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77SDA15SA4CH4F Details Description
Related parts for L77SDA15SA4CH4F
RES SMD 332K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 3.72 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 3.5W 10% RADIAL datasheet.pdf
LED ARRAY WHITE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 2.8V datasheet.pdf
CAP CER 270PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf