AVX Corporation LD033C182KAB2A
LD033C182KAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD033C182KAB2A
Brief Description
CAP CER 1800PF 25V X7R 0603
Datasheet Download
LD033C182KAB2A.pdf
Availability of LD033C182KAB2A
QUANTITY
LD033C182KAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD033C182KAB2A
Internal Part NumberEIS-LD033C182KAB2A
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD033C182KAB2A
Related LinksLD033C1, LD033C182KAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD033C182KAB2A Details Description
Related parts for LD033C182KAB2A
RES SMD 3.32M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR NOVRAM/EE 20-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
IC FREQ SYNTHESIZER 32-TQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 8A 8SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf