AVX Corporation LD065C124KAB2A
LD065C124KAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD065C124KAB2A
Brief Description
CAP CER 0.12UF 50V X7R 1206
Datasheet Download
LD065C124KAB2A.pdf
Availability of LD065C124KAB2A
QUANTITY
LD065C124KAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD065C124KAB2A
Internal Part NumberEIS-LD065C124KAB2A
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.12µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD065C124KAB2A
Related LinksLD065C1, LD065C124KAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD065C124KAB2A Details Description
Related parts for LD065C124KAB2A
CAP TANT 6.8UF 20V 10% 2312 datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT PWM UVLO HV 8DIP datasheet.pdf
IC RF GAIN BLOCK 8-LFCSP datasheet.pdf
IC XDSL DUAL LINE DVR AMP 24VQFN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMD datasheet.pdf
IC SYNC DOWN COUNTR 8STG 16TSSOP datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 8pF 30 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf