ST LDK120M32R
LDK120M32R picture photo
Mfg. Part Number
LDK120M32R
Brief Description
IC REG LDO 3.2V 0.2A SOT23-5
Datasheet Download
LDK120M32R.pdf
Availability of LDK120M32R
QUANTITY
LDK120M32R Order Process
Ship out your order
Specifications of LDK120M32R
Internal Part NumberEIS-LDK120M32R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLDK120 Low Drop Voltage Regulator
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.2V
Current - Output200mA
Voltage - Dropout (Typical)-
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 5.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LDK120M32R
Related LinksLDK12, LDK120M32R Datasheet, ST Distributor
LDK120M32R Details Description
Related parts for LDK120M32R
DIODE ZENER 22V 500MW MINIMELF datasheet.pdf
PRES SENSOR GAUGE 10000MBAR PCB datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
LOW PASS FILTER 1.0 GHZ datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX34406 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP4T datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf