Murata Electronics North America LFD212G45DF6B866
LFD212G45DF6B866 picture photo
Mfg. Part Number
LFD212G45DF6B866
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LFD212G45DF6B866.pdf
Availability of LFD212G45DF6B866
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LFD212G45DF6B866 Order Process
Ship out your order
Specifications of LFD212G45DF6B866
Internal Part NumberEIS-LFD212G45DF6B866
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LFD212G45DF6B866 today.
SeriesLFD212G45
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LFD212G45DF6B866
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLFD212G4, LFD212G45DF6B866 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LFD212G45DF6B866 Details Description
Related parts for LFD212G45DF6B866
CAP CER 0.068UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 3.6A I2PAK datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 20POS TIN PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 16"L X 12"W datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 4.5A 15.6 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 127 TYP datasheet.pdf
RES 301K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf