Littelfuse LFJ600303P
LFJ600303P picture photo
Mfg. Part Number
LFJ600303P
Manufacturer
Product Category
Fuseholders
Brief Description
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
Datasheet Download
LFJ600303P.pdf
Availability of LFJ600303P
QUANTITY
LFJ600303P Order Process
Ship out your order
Specifications of LFJ600303P
Internal Part NumberEIS-LFJ600303P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyFuseholders
SeriesLF
Fuseholder TypeHolder
Fuse TypeCartridge
For Use With/Related ProductsClass J
Fuse Size-
Number of Circuits3
Voltage600V
Current Rating30A
Mounting TypeDIN Rail
Orientation-
Termination StyleScrew Terminal, Pressure Plate
Contact Material-
Contact Finish*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFJ600303P
Related LinksLFJ60, LFJ600303P Datasheet, Littelfuse Distributor
LFJ600303P Details Description
Related parts for LFJ600303P
FUSE HLDR CART 250V 15A PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 86.52VC SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
WBL 22.5 BU QV BK datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 36V 10W datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 20% 400VDC datasheet.pdf