Murata Electronics North America LGQ15HS3N6S
LGQ15HS3N6S picture photo
Mfg. Part Number
LGQ15HS3N6S
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LGQ15HS3N6S.pdf
Availability of LGQ15HS3N6S
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LGQ15HS3N6S Order Process
Ship out your order
Specifications of LGQ15HS3N6S
Internal Part NumberEIS-LGQ15HS3N6S
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LGQ15HS3N6S today.
SeriesLGQ15H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LGQ15HS3N6S
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLGQ15, LGQ15HS3N6S Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LGQ15HS3N6S Details Description
Related parts for LGQ15HS3N6S
RES 390 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 4.5A 27 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 6.3V SNAP datasheet.pdf
CABLE 3COND 12AWG YELLOW 250' datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 59 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
COMBO 8W8 F PCB R/A 75 O TIN datasheet.pdf
508 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf