Amphenol Aerospace Operations LJT06RE-13-35SA-023
LJT06RE-13-35SA-023 picture photo
Mfg. Part Number
LJT06RE-13-35SA-023
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
LJT 22C 22#22D SKT PLUG
Datasheet Download
LJT06RE-13-35SA-023.pdf
Availability of LJT06RE-13-35SA-023
QUANTITY
LJT06RE-13-35SA-023 Order Process
Ship out your order
Specifications of LJT06RE-13-35SA-023
Internal Part NumberEIS-LJT06RE-13-35SA-023
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJT06RE-13-35SA-023
Related LinksLJT06RE-1, LJT06RE-13-35SA-023 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJT06RE-13-35SA-023 Details Description
Related parts for LJT06RE-13-35SA-023
CAP ALUM 820UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 3.6A D2PAK datasheet.pdf
BIT HEX TR 7/64" 0.98" 2/PK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 R/A datasheet.pdf
CONN HOUSING RECEPT 3POS BLU 5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 7.5MM datasheet.pdf
CONN PNL RCPT CRIMP SKT BLU datasheet.pdf
LED HB CXA3050 SERIES datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
Connector Socket 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
500 mA, Low Dropout, CMOS Linear Regulator IC datasheet.pdf