Murata Electronics North America LLA215R70J684MA14L
LLA215R70J684MA14L picture photo
Mfg. Part Number
LLA215R70J684MA14L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.68UF 6.3V X7R 0805
Datasheet Download
LLA215R70J684MA14L.pdf
Availability of LLA215R70J684MA14L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LLA215R70J684MA14L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLA215R70J684MA14L
Internal Part NumberEIS-LLA215R70J684MA14L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLow ESL MLCCs
Featured ProductMurata Ultra Small and Low ESL Capacitors
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesLLA
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL (Multi-Terminal)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLA215R70J684MA14L
Related LinksLLA215R70, LLA215R70J684MA14L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLA215R70J684MA14L Details Description
Related parts for LLA215R70J684MA14L
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
1/2" STANDARD CONDUIT MNT SILVER datasheet.pdf
HEX STANDOFF 2-56 BRASS 1/4" datasheet.pdf
MI-2 WTB S/R IDT REC 7CKT datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2A 55 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
S3,STR,BF,USFT,RIV datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.024UF RADIAL datasheet.pdf