Murata Electronics North America LLA315R71A684MA14L
LLA315R71A684MA14L picture photo
Mfg. Part Number
LLA315R71A684MA14L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.68UF 10V X7R 1206
Datasheet Download
LLA315R71A684MA14L.pdf
Availability of LLA315R71A684MA14L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LLA315R71A684MA14L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLA315R71A684MA14L
Internal Part NumberEIS-LLA315R71A684MA14L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLow ESL MLCCs
Featured ProductMurata Ultra Small and Low ESL Capacitors
Standard Package10
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesLLA
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL (Multi-Terminal)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLA315R71A684MA14L
Related LinksLLA315R71, LLA315R71A684MA14L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLA315R71A684MA14L Details Description
Related parts for LLA315R71A684MA14L
CONN HEADER 3POS .100 SGL R/A AU datasheet.pdf
RES SMD 16.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 3KV NP0 1812 datasheet.pdf
VARISTOR 32V 2KA ENCASED datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V NP0 1825 datasheet.pdf
4151-27 CRIMP PUNCH datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 16NH 700MA 110 MOHM datasheet.pdf