Texas Instruments LM3712XQTPX-308/NOPB
LM3712XQTPX-308/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
LM3712XQTPX-308/NOPB
Brief Description
IC MPU SUPERVISOR 3.08V 9USMD
Datasheet Download
LM3712XQTPX-308/NOPB.pdf
Availability of LM3712XQTPX-308/NOPB
QUANTITY
LM3712XQTPX-308/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of LM3712XQTPX-308/NOPB
Internal Part NumberEIS-LM3712XQTPX-308/NOPB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold3.08V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case9-UFBGA
Supplier Device Package9-uSMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LM3712XQTPX-308/NOPB
Related LinksLM3712XQTP, LM3712XQTPX-308/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
LM3712XQTPX-308/NOPB Details Description
Related parts for LM3712XQTPX-308/NOPB
CONN HEADER 26POS DUAL R/A PCB datasheet.pdf
TVS DIODE 136VWM 219VC SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12VC AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 4MM 20 CKT R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 7.5A 115VAC 28VDC datasheet.pdf