Texas Instruments LM3S3J26-IQR50-C0
LM3S3J26-IQR50-C0 picture photo
Mfg. Part Number
LM3S3J26-IQR50-C0
Brief Description
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP
Datasheet Download
LM3S3J26-IQR50-C0.pdf
Availability of LM3S3J26-IQR50-C0
QUANTITY
LM3S3J26-IQR50-C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of LM3S3J26-IQR50-C0
Internal Part NumberEIS-LM3S3J26-IQR50-C0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Standard Package160
SeriesStellaris® ARM® Cortex®-M3S 3000
PackagingTray
Core ProcessorARM® Cortex®-M3
Core Size32-Bit
Speed50MHz
Number of I/O33
Program Memory Size128KB (128K x 8)
Program Memory TypeFLASH
EEPROM Size-
RAM Size20K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)1.08 V ~ 1.32 V
Data ConvertersA/D 8x10b
Oscillator TypeInternal
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LM3S3J26-IQR50-C0
Related LinksLM3S3J26, LM3S3J26-IQR50-C0 Datasheet, Texas Instruments Distributor
LM3S3J26-IQR50-C0 Details Description
Related parts for LM3S3J26-IQR50-C0
MOSFET N-CH 30V 100A TO-262 datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 5.0V SOT89-5 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 315MA 600VAC/VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
MINI MI II SMT ASSYW/BOSS7CKT datasheet.pdf
XBEE PRO RS485 ADAPTER RPSMA datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 550MA 600 MOHM datasheet.pdf