Taiyo Yuden LMK107BJ105MK-T
LMK107BJ105MK-T picture photo
Mfg. Part Number
LMK107BJ105MK-T
Brief Description
CAP CER 1UF 10V X5R 0603
Datasheet Download
LMK107BJ105MK-T.pdf
Availability of LMK107BJ105MK-T
QUANTITY
LMK107BJ105MK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of LMK107BJ105MK-T
Internal Part NumberEIS-LMK107BJ105MK-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMultilayer Chip Capacitors
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMK107BJ105MK-T
Related LinksLMK107B, LMK107BJ105MK-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LMK107BJ105MK-T Details Description
Related parts for LMK107BJ105MK-T
IC GATE OR/NOR QUINT EXCL 24SOIC datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 3A 3V datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 301K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 1.6A 113 MOHM datasheet.pdf