Taiyo Yuden LMK212BJ225KG-T
LMK212BJ225KG-T picture photo
Mfg. Part Number
LMK212BJ225KG-T
Brief Description
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0805
Datasheet Download
LMK212BJ225KG-T.pdf
Availability of LMK212BJ225KG-T
QUANTITY
LMK212BJ225KG-T Order Process
Ship out your order
Specifications of LMK212BJ225KG-T
Internal Part NumberEIS-LMK212BJ225KG-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMK212BJ225KG-T
Related LinksLMK212B, LMK212BJ225KG-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LMK212BJ225KG-T Details Description
Related parts for LMK212BJ225KG-T
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 300mA (Flash) Camera Flash 10-TDFN-EP (3x3) datasheet.pdf
RES SMD 28 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CAP FILM 0.51UF 3% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 250MA 4.2 OHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A TO220-5 datasheet.pdf
POT SLIDE 50K OHM .1W 30MM datasheet.pdf