Murata Electronics North America LQG11A1N5S00T1
LQG11A1N5S00T1 picture photo
Mfg. Part Number
LQG11A1N5S00T1
Datasheet Download
LQG11A1N5S00T1.pdf
Availability of LQG11A1N5S00T1
QUANTITY
LQG11A1N5S00T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG11A1N5S00T1
Internal Part NumberEIS-LQG11A1N5S00T1
Delivery TimeIn stock, ship LQG11A1N5S00T1 today.
SeriesLQG11A1N
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG11A1N5S00T1
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQG11A1, LQG11A1N5S00T1 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG11A1N5S00T1 Details Description
Related parts for LQG11A1N5S00T1
VARISTOR 470V 2.5KA DISC 12MM datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LINE SPLITTER FOR CLAMP METERS datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V X7S 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 20% 2312 datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 865MA 200 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf