Murata Electronics North America LQG15HNR10J02
LQG15HNR10J02 picture photo
Mfg. Part Number
LQG15HNR10J02
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQG15HNR10J02.pdf
Availability of LQG15HNR10J02
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQG15HNR10J02 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG15HNR10J02
Internal Part NumberEIS-LQG15HNR10J02
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQG15HNR10J02 today.
SeriesLQG15HN
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG15HNR10J02
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQG15H, LQG15HNR10J02 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG15HNR10J02 Details Description
Related parts for LQG15HNR10J02
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 48V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
INDICATOR 24V 19MM PROM R/Y/G datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
SNAP PLUG INSULKRIMP (B-279X) datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 47 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf