Murata Electronics North America LQH32MN2R2K23L
LQH32MN2R2K23L picture photo
Mfg. Part Number
LQH32MN2R2K23L
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 370MA 800 MOHM
Datasheet Download
LQH32MN2R2K23L.pdf
Availability of LQH32MN2R2K23L
QUANTITY
LQH32MN2R2K23L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH32MN2R2K23L
Internal Part NumberEIS-LQH32MN2R2K23L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH32M
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±10%
Current Rating370mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)800 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.087" (2.20mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH32MN2R2K23L
Related LinksLQH32MN, LQH32MN2R2K23L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH32MN2R2K23L Details Description
Related parts for LQH32MN2R2K23L
FUSE HOLDER RADIAL PCB datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 10% 1W J LEAD datasheet.pdf
CONN CLAMP CABLE BLACK PLASTIC datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 105MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
TFLEX HR680,DC1 9" X 9" datasheet.pdf
BEND RELIEF 6.5MM RED datasheet.pdf
CAP CER 6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
FERRITE TOROID CORE EMI 17.5MM datasheet.pdf