Murata Electronics North America LQH3NPN220MG0L
LQH3NPN220MG0L picture photo
Mfg. Part Number
LQH3NPN220MG0L
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 430MA 1.1 OHM SMD
Datasheet Download
LQH3NPN220MG0L.pdf
Availability of LQH3NPN220MG0L
QUANTITY
LQH3NPN220MG0L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH3NPN220MG0L
Internal Part NumberEIS-LQH3NPN220MG0L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLQH3NP Series - 1212 Wire-Wound Power Inductor
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH3NP_G0
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating430mA
Current - Saturation340mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.32 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant25MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1212 (3030 Metric)
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package1212
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH3NPN220MG0L
Related LinksLQH3NPN, LQH3NPN220MG0L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH3NPN220MG0L Details Description
Related parts for LQH3NPN220MG0L
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 18DIP datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RECEPT 55 + 3 POWER TYPE M datasheet.pdf
TXRX 4+4 2.7GBD PLUGGABLE PAR datasheet.pdf
CAP CER 15PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
MICRO 31C P 72" RBW JACKS datasheet.pdf